DNI JĘZYKÓW OBCYCH PO RAZ KOLEJNY

Dni JęzykówW dniu 23 marca 2016 odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Języków Obcych. W tym dniu wszystkie klasy mogły wziąć udział w różnorodnych zabawach i konkursach językowych przygotowanych przez nauczycieli j. angielskiego i niemieckiego.

Obchody rozpoczęto apelem, na którym przewodnicząca KJO p. A. Jasek- Łata przedstawiła program obchodów oraz przydział klas i ich opiekunów uczestniczących w poszczególnych zajęciach.  Galeria zdjęć

O godzinie 8:15 odbył się konkurs j. angielskiego i j. niemieckiego przygotowany przez p. J. Marcinowską i p. I. Adamowicz-Głaz. Najlepszym znawcą j. angielskiego okazał się Piotr Cenarski z klasy 3TBH, a z języka niemieckiego Elżbieta Kasprzyk z 2TE i Aleksander Leśko z klasy 2TI z tą samą liczbą punktów. Gratulujemy!

W auli, w pokazie filmowym „KINEMA” uczniowie mogli zobaczyć filmy zrealizowane przez ich kolegów ze szkoły biorących udział w międzynarodowym projekcie filmowym, który trwa w naszej szkole już od trzech lat i jest realizowany przez panią A. Jasek-Łatę, koordynatora projektu. Na spotkanie z Bondem w oryginalnej wersji językowej zaprosił młodzież p. B. Chmielowiec. Swoje umiejętności językowe uczniowie mogli sprawdzić w quizach anglo- i niemieckojęzycznych przygotowanych  przez panie A. Krusze i J. Marcinowską oraz w kalamburach prowadzonych przez p. B. Zawadę i A. Kozyrę.  Połamać język można było na łamańcach z j. angielskiego u p. E. Gajewicz i z j. niemieckiego u p. I. Adamowicz-Głaz. Kreatywnością i zdolnościami plastycznymi połączonymi z humorem uczniowie wykazali się  w konkursie plastycznym „Idiomy obrazem malowane” przygotowanym przez p. A. Semeniuk i p. A. Juszczyk.

Klasy  1TG, 2TG i 3TGpod opieką p. J. Pikul i p. A. Kudryńskiejprzygotowały kawiarenki językowe z przepysznymi ciastami. W przerwie zmagań umysłowych odbyły się również zajęcia sportowe, prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Wszystkim nauczycielom języka angielskiego i niemieckiego bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie i prowadzenie imprezy, a dyrekcji za umożliwienie nam przeprowadzenia Dnia Języków Obcych.

Adamowicz-Głaz