Rok szkolny 2016/2017 rozpoczęty

rozpoczęcie roku szkolnego1 września br. o godz. 8.15, na placu przed szkołą, rozpoczął się apel inaugurujący nowy rok szkolny 2016/2017. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Starosta Powiatu Ząbkowickiego, Pan Roman Fester i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Pan Marian Kozyra. Galeria zdjęć

W swoim przemówieniu Dyrektor szkoły, Pan Ryszard Pawłowski zwrócił uwagę, że zdobywanie wiedzy, odkrywanie praw nauki, odnajdywanie siebie samego w nowych okolicznościach czy rozwój własnych uzdolnień i umiejętności – to fascynująca wycieczka w nieznane. Pan Dyrektor życzył uczniom, by szkoła stała się dla nich miejscem intelektualnej przygody, przyjaznym i bezpiecznym. Zwracając się do nauczycieli, Pan Ryszard Pawłowski wyraził życzenia, aby był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie, a każdy dzień przynosił radość i dużo zapału, co zaowocuje ciekawą i bogatą ofertą edukacyjną. Słowa zachęty do aktywnej współpracy ze szkołą usłyszeli również rodzice, by tworzyć wymarzoną szkołę. Nie mogłaby ona funkcjonować, gdyby nie pomoc instytucji Powiatu Ząbkowickiego –  przede wszystkim troska o  odpowiednie warunki kształcenia młodzieży.

Pan Dyrektor podkreślił, że bardzo ważnym zadaniem szkoły jest wychowywanie podopiecznych w duchu patriotycznym, dbanie o wpojenie im pamięci historycznej i poczucia przynależności do wspólnoty narodowej. Dla nas, Polaków,  1 września to przede wszystkim dzień pamięci o II wojnie światowej, wydarzeń, choć odległych w czasie, to wciąż żywych.

Pan Starosta w swoim wystąpieniu pogratulował uczniom klas pierwszych dobrego wyboru szkoły – ze względu na odnoszone przez placówkę sukcesy i właściwą formację intelektualno-duchową. Pan Roman Fester życzył nauczycielom satysfakcji z odpowiedzialnej pracy dydaktyczno-wychowawczej, a uczniom radości i wytrwałości w nauce.

Po zakończonym apelu uczniowie  udali się do klas, a pierwszoklasiści zostali dłużej na placu – ze swoimi wychowawcami. Dla nowych uczniów dzisiejszy dzień był szczególnie emocjonujący. Życzymy im szybkiego oswojenia ze szkołą, zintegrowania z klasą i poczucia bycia u siebie.